قسمتی از داستان شازده کوچولو روباه گفت:سلام شازده کوچولو مودبانه گفت:سلام شازده کوچولو گفت:بیا با من بازی کن. نمی دانی چقدر دلم گرفته است! روباه گفت: نمی توانم با تو بازی کنم، آخرهنوز کسی مرا اهلی نکرده است. شازده کوچولو گفت:من دنبال دوست می گردم. اهلی کردن یعنی چه؟ روباه گفت: "اهلی کردن" چیز بسیار فراموش شده ای است,یعنی "علاقه ایجاد کردن." -علاقه ایجاد کردن؟ روباه گفت : البته , تو برای من هنوز پسر بچه ای بیش نیستی مثل صدها هزار پسر بچه ی دیگر, و من نیازی به تو ندارم تو هم نیازی به من نداری. من نیز برای تو روباهی هستم شبیه صدها هزار روباه دیگر. ولی تو اگر مرا اهلی کنی هر دو به هم نیازمند خواهیم شد. تو برای من در عالم همتا نخواهی داشت و من برای تو در دنیا یگانه خواهم بود. شازده کوچولو گفت: کم کم دارم می فهمم.گلی هست. و من گمان میکنم که آن گل مرا اهلی کرده است. تو اگر مرا اهلی کنی زندگی من همچون خورشید روشن خواهد شد. من با صدای پایی آشنا خواهم شد که با صدای پاهای دیگر فرق خواهد داشت. صدای پاهای دیگر مرا به سوراخ فرو خواهد برد ولی صدای پای تو همچون نغمه ی موسیقی مرا از لانه بیرون خواهد کشید.بعلاوه,خوب نگاه کن ؛ آن گندمزارها را در آن پایین می بینی؟ من نان نمی خورم. به همین دلیل گندم برای من چیز بی فایده ای است و گندمزار مرا به یاد چیزی نمی اندازد، و لی این جای تاسف است. اما تو موهای طلایی داری.وچقدر خوب خواهد شد آن وقت که مرا اهلی کرده باشی ؛ چون گندم که به رنگ طلاست مرا به یاد تو خواهد انداخت. آن وقت من صدای وزیدن باد را در گندمزار دوست خواهم داشت. روباه ساکت شد و مدت زیادی به شازده کوچولو نگاه کرد. آخر گفت : بیزحمت.مرا اهلی کن! شازده کوچولو در جواب گفت:خیلی دلم می خواهد ولی زیاد وقت ندارم. من باید دوستانی پیدا کنم و خیلی چیزها هست که باید بشناسم. روباه گفت هیچ چیز را تا اهلی نکنند نمی توان شناخت. آدم ها دیگر وقت شناختن هیچ چیز را ندارند آنها چیزهای ساخته و پرداخته از دکان میخرند,اما چون کاسبی نیست که دوست بفروشد آدم ها بی دوست و آشنا مانده اند. تو اگر دوست می خواهی مرا اهلی کن! برگرفته از کتاب شازده کوچولو نوشته ی آنتوان دوسنتاگزوپری.

داستان کوتاه آموزنده:آگهی ازدواج

داستان کوتاه آموزنده:گردنت پیچیده

داستان کوتاه آموزنده:خیاط خروشچف

گردآوری داستان های کوتاه آموزنده:بازرگان و انوشیروان

گردآوری داستان های کوتاه آموزنده:بلیط سیرک

گردآوری داستان های کوتاه آموزنده:بندگی راستین

گردآوری داستان های کوتاه آموزنده:بهترین شمشیر زن

تو ,مرا ,اهلی ,کوچولو ,شازده ,روباه ,شازده کوچولو ,مرا اهلی ,روباه گفت ,کوچولو گفت ,برای من ,سلام شازده کوچولو ,داستان شازده کوچولو

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

شاه کمان مطالب اینترنتی دانلود برای شما درگاه رسمی اطلاع رسانی فعّالیّـت های علمی پژوهشی دکتر رضا دادگر مطالب اینترنتی گيمريما :((( narjessi مسجد رسول الله تبریز fonateam